Co jeździ po polskich drogach? Zapłać, to się dowiesz

  • 21/04/2017

Ministerstwo Cyfryzacji, zarządzające systemem CEPiK, odmawia bezpłatnego udzielenia informacji na temat rejestrowanych w kraju pojazdów, ich średniego wieku, skali importu. Jak to tłumaczy? Ustawą o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego i prawem o ruchu drogowym.

więcej

Jakość zawsze się obroni!

  • 20/04/2017

Stawiam stanowczą tezę, że jeżeli za jakością szkolenia pójdzie wysoka cena za kurs, kandydatów na kierowców nie zabraknie. A i na nowe auto uda się uzbierać. Prowadzę swoją szkołę już cztery lata i nie narzekam. Słyszę jednak jak ci, którzy prowadzą biznes o wiele dłużej ode mnie, narzekają na brak pieniędzy, kursantów i kryzys.

więcej

Elki (nie) mile widziane, czyli OSK i WORD kontra prezydent

  • 19/04/2017

Prezydent Jeleniej Góry wydał zakaz wjazdu elek do centrum uzdrowiska Cieplice. Miał zacząć obowiązywać od 1 marca. Jednak do niczego takiego nie doszło, bo uchylił go wojewoda. Jego zdaniem zmiana organizacji ruchu na terenie Cieplic byłaby niezgodna z prawem. Taka decyzja jest efektem działań, które podjął dyrektor WORD-u w Jeleniej Górze.

więcej

Wady i zalety aut egzaminacyjnych

  • 18/04/2017

Wraz z każdym przetargiem organizowanym przez wojewódzkie ośrodku ruchu drogowego większość szkół jazdy wymienia swoje samochody. Które auta instruktorzy wspominają najlepiej, o jakich zaś wolą zapomnieć?

więcej

Wesołych świąt!

  • 14/04/2017

Wesołych, rodzinnych i spokojnych świat wielkanocnych życzy redakcja "Szkoły Jazdy".

więcej

Holenderski sposób na otwieranie drzwi

  • 14/04/2017

Jak otwierać samochód, żeby nie uderzyć drzwiami rowerzysty? Holendrzy mają na to sposób, to the Dutch reach. Jest to obowiązkowy element edukacji w kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego w szkołach oraz egzaminu na prawo jazdy.

więcej

Prawko po niemiecku i skandynawsku

  • 13/04/2017

Skandynawia słynie z bezpiecznych dróg i odpowiedzialnych kierowców. Kluczem do sukcesu jest m.in. wysoki poziom szkolenia. To kosztuje. Czas i pieniądze. Nawet dziesięć razy więcej niż w Polsce. W Niemczech aż tak drogo nie jest, ale wymagania wobec kursantów są duże.

więcej

WORD w Zielonej Górze rozpoczął egzaminowanie na kat. AM. Zdali wszyscy

  • 12/04/2017

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze zorganizował w poniedziałek pierwszą w tym roku turę egzaminów na kat. AM. Odbyła się ona w Kargowej.

więcej

Homologacje, atesty i pomysły na legalizację tego, co legalne!

  • 11/04/2017

Jestem pewien, że wielu pomysłodawcom dodatkowych prywatnych regulacji popsuję humor. Cóż – trzeba jednak wyłożyć kawę na ławę!

więcej

Jedziemy po bandzie. Felieton Marcina Zygmunta

  • 10/04/2017

Drodzy właściciele OSK, może nie płyńmy z wartkim nurtem ministerialnych propozycji, tylko zaproponujmy coś więcej? Pokażmy, że i my mamy wartościowe pomysły!

więcejprzeczytaj więcej aktualności