Ponad pół roku milczenia [cały tekst]

  • 22/05/2017

Pod koniec drugiej dekady września ubiegłego roku odbyło się pierwsze spotkanie powołanego przez ministra infrastruktury i budownictwa zespołu doradczego, mającego zajmować się ulepszaniem systemu szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców. O czym rozmawiają doradcy? Jakie wysunęli postulaty? Czy ich praca przełoży się na jakieś zmiany w prawie? Oto pytania, na które wciąż nie znamy odpowiedzi. Członkowie zespołu oraz resort na temat swojej pracy milczą.

więcej

Ryby, jazda konna, działka. Tak odpoczywają właściciele OSK

  • 19/05/2017

Spędzają w elkach po kilkanaście godzin dziennie, prowadzą wykłady, a po tym wszystkim czeka na nich jeszcze sterta dokumentów do wypełnienia… Życie właściciela szkoły jazdy nie jest lekkie. Dlatego zapytaliśmy kilkoro z nich, jak się relaksują i odpoczywają.

więcej

Południowy luz, czyli jak się szkoli w Grecji, Hiszpanii i we Włoszech

  • 18/05/2017

Chcesz bezstresowo zdobyć prawko? Jedź do Grecji. We Włoszech nie ma obowiązkowego kursu. W Hiszpanii idziesz na egzamin z instruktorem. Na południu Europy dość łatwo zostać kierowcą, trudniej przestrzegać przepisów drogowych.

więcej

Akademia SPS: Czego pragną młodzi?

  • 17/05/2017

Rozpoczynamy nowy cykl artykułów, którego celem jest przybliżenie obrazu dzisiejszych młodych kursantów. Dowiecie się m.in., czego chcą od życia, jakie mają aspiracje, po co im prawo jazdy oraz w jaki sposób potrafią i chcą się uczyć.

więcej

Ustawodawca nie ma nic wspólnego z motocyklami

  • 16/05/2017

Tym razem zajmę się dwoma kwestiami. Pierwsza dotyczy tego, jak przygotować pojazdy, żeby były zabezpieczone i jednocześnie nie narażać się na zarzuty, że dodatkowe elementy spowodowały obrażenia osoby szkolonej lub innego uczestnika ruchu drogowego. A druga? Podpowiem, jak zadbać o bezpieczeństwo kursanta i instruktora w trakcie szkolenia.

więcej

Egzamin bez kamer... cofania

  • 15/05/2017

Kamera nie parkuje. Pomaga tylko dojechać na kilka centymetrów – przekonuje instruktor Marek Tomczyk, który w WORD-zie Tarnobrzeg usłyszał, że auto jego OSK podstawiane na egzamin jest… zbyt nowocześnie wyposażone.

więcej

Wieloletni dyrektor gorzowskiego WORD-u odwołany

  • 12/05/2017

Pod koniec kwietnia Zarząd Województwa Lubuskiego zdecydował się odwołać z funkcji dyrektora WORD-u w Gorzowie Zbigniewa Józefowskiego. Powód? „Potrzeba wprowadzenia dynamicznych zmian w funkcjonowaniu ośrodka”. Następcą Józefowskiego został Mariusz Potocki.

więcej

Współpraca się opłaca

  • 11/05/2017

Świat to globalna wioska. Jeśli tylko chcemy, możemy bez problemu komunikować się z ludźmi żyjącymi na innych kontynentach, w innych strefach czasowych. No właśnie, trzeba tylko chcieć. Bo instruktorzy i właściciele nauki jazdy też bez problemu mogą się z sobą komunikować. Pytanie tylko, czy tego chcą…

więcej

Elki przeszkadzają mieszkańcom osiedla

  • 10/05/2017

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb chciałby, żeby elki, zarówno szkoleniowe, jak i egzaminacyjne, nie jeździły po części ul. 1 Maja. Dlaczego? Bo jego zdaniem powodują „znaczne utrudnienia w ruchu podczas trwających uroczystości pogrzebowych i kościelnych”.

więcej

Jeździł dobrze, tylko… wcześniej się napił

  • 09/05/2017

Rzeszowska prokuratura rejonowa nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko mieszkańcowi Rzeszowa, który postanowił zdać praktyczny egzamin na prawo jazdy w stanie nietrzeźwości. Wcześniej był on karany. Za co? Za prowadzenie pojazdu właśnie w takim stanie.

więcejprzeczytaj więcej aktualności