Zdała egzamin, ale… przed parkingiem miała pod górkę

  • 17/02/2017

Kobieta, która miesiąc temu otrzymała prawo jazdy, nie poradziła sobie na wjeździe na parking w jednym ze szczecińskich centrów handlowych. Jej pojazd stoczył się trzy razy, uderzając w stojące za nią auto. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

więcej

Raport zdawalności. Teoria to coraz mniejszy problem [tabele]

  • 16/02/2017

Po raz pierwszy od kilku lat średnia zdawalność egzaminu teoretycznego na prawo jazdy przekroczyła w skali całego kraju 50 proc. Przypomnijmy, że w zeszłym roku było to tylko niecałe 43 proc. Gorzej jest z praktyką. Tutaj już trudno o pozytywy. Bariera 35 proc. wciąż nie została przekroczona – wynika ze sporządzonego przez nas raportu zdawalności egzaminów państwowych za rok 2016.

więcej

Słoweńskie realia

  • 15/02/2017

Ośrodek szkolenia kierowców otrzymuje licencję na prowadzenie działalności na trzy lata. Z kolei koszt kursu na kategorię B (20 lekcji teoretycznych i 21 praktycznych) to ok. 700 euro. A kandydat na kierowcę nie ma możliwości odwołania się od decyzji egzaminatora. Gdzie obowiązują takie zasady? W Słowenii.

więcej

WORD Zamość otwiera filię. Padło na Biłgoraj

  • 14/02/2017

Już wiosną kandydaci na kierowców będą mogli zdawać egzaminy na kat. AM, A1, A2, A, B1 i B w Biłgoraju. Choć musieli uzbroić się w dużą cierpliwość, bo radni sejmiku wojewódzkiego wskazali to miasto już we wrześniu 2015 roku – donosi zamojska „Kronika Tygodnia”.

więcej

Zieloni nie mają lekko

  • 13/02/2017

– Odpowiedzią na moją chęć trzymania się przepisów jest uśmiech politowania albo pukanie w czoło. Doświadczeni kierowcy zakładają, że prędzej czy później też będę przekraczać prędkość i podwójną ciągłą – irytuje się „Niedawna Kursantka”. Czy początkujący kierowcy mają pod górkę na polskich drogach?

więcej

Pijany kursant. Jak z nim postępować?

  • 10/02/2017

Coraz częściej na szkolenie praktyczne zgłaszają się osoby nietrzeźwe lub w stanie po spożyciu alkoholu. W naszej szkole zdarza się to przede wszystkim w dni wolne od pracy. Można odnieść wrażenie, że szczególnie młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, które grożą za jazdę po spożyciu alkoholu oraz jak takie zachowania mogą wpłynąć na ich przyszłe życie.

więcej

Ważna figura w PORD-zie skazana za korupcję

  • 09/02/2017

Pełniący obowiązki wicedyrektora w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego został wczoraj prawomocnie skazany za korupcję i stosowanie gróźb karalnych. Ma zakaz sprawowania stanowisk kierowniczych związanych z egzaminowaniem kandydatów na kierowców – donosi „Dziennik Bałtycki”.

więcej

Tarnowska grupa wsparcia spróbuje poradzić sobie ze stresem

  • 08/02/2017

Część kandydatów na kierowców posiada niezbędne umiejętności do zdania egzaminu na prawo jazdy, ale po prostu nie radzi sobie ze stresem. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie postanowił im pomóc. Organizowane są dla nich grupowe warsztaty. Prowadzi je psycholożka transportu.

więcej

Z kamerą w elce. Reaktywacja

  • 07/02/2017

„Nauka Jazdy” wraca do telewizji. Popularny przed laty program z instruktorami i kursantami w rolach głównych od 28 lutego będzie emitowany w TTV. Za kierownicą i przed kamerą znów będą nerwy, żarty, łzy. Oby jak najczęściej łzy szczęścia.

więcej

Kupowanie kota w worku

  • 06/02/2017

Wydaje się, że wrócił PRL. Mamy kupować kota w worku. Ba, powinniśmy być jeszcze wdzięczni, że mamy taką możliwość.

więcejprzeczytaj więcej aktualności