Parkowanie tyłem do budynku, czyli kultura jazdy na osiedlu

  • 24/03/2017

Im nowsze auto, tym bardziej powinno być „ekologiczne”. Nie oznacza to jednak (pomijam pojazdy elektryczne), że nie emituje żadnych spalin.

więcej

O czym można rozmawiać z kursantami? O autonomii

  • 23/03/2017

Na zajęciach teoretycznych podjąłem z kursantami rozmowę na temat w pełni autonomicznych samochodów. Nie spodziewałem się tak burzliwej i pełnej emocji dyskusji. Było tak ciekawie, że postanowiłem o niej napisać.

więcej

Łódzki WORD się przeprowadzi

  • 22/03/2017

Dwa osobne place manewrowe oraz nowoczesny budynek z komfortową poczekalnią, kawiarnią, salami wykładowymi i biurami mają zapewnić klientom komfort zdawania egzaminów. Całość będzie kosztować WORD w Łodzi 14 mln zł.

więcej

Jak się szkoli na Wyspach? [cały wywiad]

  • 21/03/2017

– Bardzo ważną częścią egzaminu jest tzw. jazda samodzielna. Trwa około 10 minut. Egzaminator wyznacza trasę i miejsce docelowe. Prezentuje nam planszę, mapkę z prostym opisem. Zadanie kierowcy – bezpiecznie dojechać bez pomocy egzaminatora. Nie trzeba się spieszyć. Jeśli pojedzie się ulicą x, a nie ulicą y, też nie jest to uznawane za błąd – mówi Tymek Skroban, ekspert ruchu drogowego w Wielkiej Brytanii.

więcej

Zmarł Ryszard Kubisiak

  • 20/03/2017

Szczere wyrazy współczucia rodzinie składa redakcja miesięcznika „Szkoła Jazdy”.

więcej

Co urząd, to obyczaj, czyli zamieszanie z testami kwalifikacyjnymi

  • 17/03/2017

Polskie firmy transportowe narzekają, że brakuje im pracowników. Dlatego coraz częściej decydują się na zatrudnianie kierowców ze Wschodu, głównie z Ukrainy. Większość musi jednak najpierw odbyć kwalifikację wstępną i zdać testy. Jeśli nie znają języka polskiego, pojawia się problem. Bo jedne urzędy wojewódzkie dopuszczają korzystanie z pomocy tłumaczy przysięgłych, zaś inne nie. A wszystko dlatego, że kwestia ta jest całkowicie pomijana w polskim przepisach.

więcej

Podczas kontroli trzeźwości wpadł kursant. Miał 1,5 promila

  • 16/03/2017

28-latek jechał po drodze wojewódzkiej W977, w pobliżu Tarnowa. Pojazd należał do jednego z podtarnowskich ośrodków szkolenia kierowców.

więcej

Instruktorzy jazdy chcą mieć swoje święto

  • 15/03/2017

Ustanowienie oficjalnego Dnia Instruktora Nauki Jazdy to inicjatywa Krzysztofa Bandosa, prezesa Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców. – Uważam, że instruktorom należy się takie uhonorowanie ich pracy – argumentuje.

więcej

Egzaminatorka pod wpływem alkoholu. Miała 0,3 promila alkoholu

  • 14/03/2017

W szczecińskim WORD-zie doszło do niecodziennej sytuacji. Kandydat na kierowcę wyczuł od egzaminatorki woń alkoholu i zawiadomił policję. Okazało się, że kobieta miała w organizmie 0,3 promila alkoholu.

więcej

Debeściaki, czyli kursanci, których nie sposób zapomnieć...

  • 13/03/2017

Historie związane z kursantami często wywołują u mnie wzruszenie oraz uśmiech. W mojej instruktorskiej pracy pojawiło się wiele wyjątkowych osób. Kurs był dla nich piękną przygodą. A ja? Miałem okazję, żeby też się czegoś nauczyć…

więcejprzeczytaj więcej aktualności