Zdała egzamin, ale… przed parkingiem miała pod górkę

  • 17/02/2017

Kobieta, która miesiąc temu otrzymała prawo jazdy, nie poradziła sobie na wjeździe na parking w jednym ze szczecińskich centrów handlowych. Jej pojazd stoczył się trzy razy, uderzając w stojące za nią auto. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Kierująca volkswagenem kobieta próbowała wjechać na parking w szczecińskim centrum handlowym Kaskada. Znajduje się on na drugim piętrze budynku, prowadzi do niego stromy podjazd. W pewnym momencie kobiecie zgasł silnik. Volkswagen zaczął się staczać, uderzył w stojącego za nim opla. Kobieta zdołała uruchomić pojazd, próbowała wjechać po górę, ale… jej się nie udało. Straciła panowanie nad pojazdem i ponownie uderzyła w opla. Na tym się jednak nie skończyło. Kobieta, która kierowała oplem, próbowała kierowcy volskwagena pomóc. Wysiadła ze swojego pojazdu i poinstruowała ją w jaki sposób należy jechać pod górę. Sekundowała jej pasażerka volkswagena. Niestety, pojazd znów się stoczył i po raz trzeci uderzył w opla.

Kobieta, która kierowała oplem wezwała na miejsce policję. Okazało się, że sprawczyni kolizji posiada prawo jazdy dopiero od miesiąca. Funkcjonariusze zatrzymali jej teraz blankiet. Powód? Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w miejscu oznakowanym jako „strefa ruchu”. Ponadto do Sądu Rejonowego w Szczecinie skierowano wniosek o ukaranie kobiety.

jaz

zdjęcie: Szczecinolog (Praca własna) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], Wikimedia Commons