WORD Zamość otwiera filię. Padło na Biłgoraj

  • 14/02/2017

Już wiosną kandydaci na kierowców będą mogli zdawać egzaminy na kat. AM, A1, A2, A, B1 i B w Biłgoraju. Choć musieli uzbroić się w dużą cierpliwość, bo radni sejmiku wojewódzkiego wskazali to miasto już we wrześniu 2015 roku – donosi zamojska „Kronika Tygodnia”.

Dlaczego przygotowania do otwarcia filii w Biłgoraju trwają tak długo? Długo szukano miejsca odpowiedniego do tego, żeby mogły tam odbywać się egzaminy. Najpierw władze miasta i powiatu wskazały teren, gdzie swój ośrodek prowadzi Liga Obrony Kraju. Ale LOK nie jest instytucją samorządową, więc rozpoczęto poszukiwania innej lokalizacji. Myślano o bazie tamtejszego PKS-u, ale ten zmienił właściciela… W końcu władze powiatu zaproponowały, żeby filia zamojskiego WORD-u powstała na autodromie zarządzanym przez Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej.

– Biłgorajskie starostwo zobowiązało się przystosować pomieszczenia i place manewrowe na autodromie, my przekazaliśmy już meble i zamówiliśmy komputery – przyznaje w rozmowie z „Kroniką Tygodnia” Janusz Szatkowski, szef zamojskiego WORD-u. – Planujemy uruchomić cztery stanowiska do przeprowadzania egzaminów teoretycznych. Czeka nas montowanie kamer, a także czujników ruchu i dymu. Niedługo będziemy uruchamiać biuro obsługi klienta, które będzie przyjmowało zapisy na egzaminy teoretyczne i praktyczne.

A te miałyby się rozpocząć jeszcze w marcu lub kwietniu. Zanim jednak to się stanie, na terenie Biłgoraja musi powstać dwupasmowa droga jednokierunkowa. Ma się tym zająć Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju.

Oddział terenowy w Biłgoraju będzie drugą (po Łukowie) filią WORD-u w województwie lubelskim.

jaz

 zdjęcie: Arnoldziu (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons