Ważna figura w PORD-zie skazana za korupcję

  • 09/02/2017

Pełniący obowiązki wicedyrektora w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego został wczoraj prawomocnie skazany za korupcję i stosowanie gróźb karalnych. Ma zakaz sprawowania stanowisk kierowniczych związanych z egzaminowaniem kandydatów na kierowców – donosi „Dziennik Bałtycki”.

Sprawa dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w 2006 roku. Jeden z kandydatów na kierowców otrzymał prawo jazdy nie podchodząc w ogóle do egzaminu teoretycznego. Pełniący obowiązki wicedyrektora w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego Andrzej P. miał przyjąć od niego 400 euro w zamian za pomyślne „zdanie” testu.

Mało tego, Andrzej P. miał stosować wobec mężczyzny „groźby bezprawne”, próbując odwieść go od obciążających pełniącego obowiązki wicedyrektora w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego zeznań.

Andrzej P. został za te czyny skazany w czerwcu 2016 r. Kara to rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 2 tys. zł grzywny oraz zakaz sprawowania stanowisk kierowniczych związanych z egzaminowaniem kandydatów na kierowców. Pełniący obowiązki wiceszefa PORD-u złożył apelację. Jednak na wczorajszym posiedzeniu Sąd Okręgowy stwierdził, że zarzuty podniesione w apelacjach wywiedzionych przez obrońców nie są zasadne i nie zasługują na uwzględnienie – donosi „Dziennik Bałtycki”.

jaz